slepjumuzejs

Kā jāģērbjas slēpojot?

Mūsu lasītāji jautā - kā jāģērbjas slēpojot? Mēģinājām atbildēt, apkopojot vietējo un ārzemju slēpošanas ekspertu ieteikumus.

“Sevišķs tērps slēpošanai nav vajadzīgs. Ļoti piemērota ir gaŗa bikse. Zābaks nedrīkst būt mazs, tam jābūt tādam, lai varētu viegli savilkt kājā divi pāŗus īso zeķu. Tad vēl sporta cepure un dūrainīši. Sevišķi silts apakšapģērbs nav ieteicams, jo slēpojot jau tā top silti. 

 

 

Dodoties lielākos braucienos, kas ilgst dienām, jāsaģērbjas protams pamatīgāk. Meitenes velk pāri vingrošanas biksēm īsus svārkus un kājās gamašas. Flaneļa blūzei pāri velk svīteri un piegulošu vieglas, siltas drānas jaku. Slēpojot ir izdevīgi valkāt arī meitenēm bikses, jo svārki ir tomēr kavēklis.

      Daudz derīgāka un nepieciešamāka par svīteri ir zēģeļu drēbes jaka, kam vējš nepūš cauri. Mūsu klimatā vislabāk vilkt pāri svīteram šādu jaku. Tā ir visur tipiskākais apģērba gabals slēpotājiem.

      Muguras somā paņemams līdz drusku provianta (sviesta maizes, žāvētus augļus), rezerva apģērba gabalu (svīteri) un gaŗo siksnu vai auklu, kas var noderēt izlabojot bojājumus.”*

 

* K. Luters. ”Slēpošanas māksla”. Rīga, grāmatu apgāds ”Rīts”, 1931. g.  

 

KONTAKTI

 

 

 

© Copyright - Nils Treijs, 2016