slepjumuzejs

Plānotie pasākumi

IV. Tirzas Mierlaiku slēpojums un
III. TT
T, jeb Tirzas trakais telemarks 2018.

Norises vieta: Tirzas slēpju muzejs, Tirza, Tirzas pagasts, Gulbenes novads, Latvija.

Norises laiks: 2018.gada 24. – 25. februāris

Pieteikšanās pie Nila sūtot e-pastu uz [email protected] vai pa tālruni: 29216834

 

Pasākuma programma (precizēta) 

 

1.Diena, 24.februāris, Tirzas Mierlaiku slēpojums:

11.00 Ierašanās un pulcēšanās pie Tirzas Slēpju muzeja (Pamatskolas internāta stāvvietā), reģistrēšanās. Rīta kafija. 

11.30 Izbraukšana ar skibusu uz Mierlaiku slēpojuma starta vietu pie tilta pāri Azendas upei, pie Grotes, Tirzas pagastā. 

11.40 Slēpojuma starts. Slēpojums gar Tirzas upi, floras un faunas  skatu baudīšana (kopā ap 10-11 km).

13.10 Atpūta  pie Rijaskalnu priedes. Ugunskurs. Tējas un bebra gaļas desiņu baudīšana. 

13.40 Slēpojuma turpinājums. 

15.35 Slēpojuma noslēgums pie slēpju muzeja.

15.40 Muzeja, krājuma jaunieguvumu, slēpju izstādes “Telemarks vakar, šodien un rīt”  apskate. 

16.00 Dalībnieku retro tērpu un slēpošanas inventāra modes skate pie Slēpju muzeja. Uzvarētāju apbalvošana. 

16.45 Brīvpusdienas Tirzas pamatskolas sarīkojumu zālē un Mierlaiku slēpotāju tumšā alus baudīšana.

17.20 Dalībnieku muzicēšana. Uzstāsies vokāli – instrumentālā apvienība   ”Kandahāra”: Muzikālais līderis Imants Pulkstenis (balss, ģitāra), vokāli - mākslinieciskā vadītāja Zigrīda Kručena (balss un dažādi instrumenti), Mārcis Mūrnieks( balss, kokle, vijole, ģitāra), Kārlis Zvejnieks (ģitāra, balss), Edvards Treijs (ģitāra, blokflauta, dūdas, balss), Marta Treija (balss, blokflauta), Sandra Treija (balss, kokle), Emīlija Treija (balss, vijole), Juta Treija , (balss, tamburīns). Apvienības  impresārio Nils Treijs. 

18.40 Nila Treija stāstijums par Latvijas tramplīnlēkšanas vēsturi  20.gs. 30 un 40 gados.

18.55 Latvijas 14 kārtējā čempiona tramplīnlēkšanā un Latvijas pašreizējā rekorda tramplīnlēkšanā īpašnieksa Tāļa Pāvuliņa lekcija par Latvijas tramplīnlēkšanas vēsturi.

19.25 Daiņa Pūkas vēstījums par telemark slēpošanas kustību pasaulē un Latvijā.

20.00 Filmu skatīšanās par slēpošanu un telemarku. Sarunas.

24.00 Salds miegs.

 

2. diena, 25.februāris, TTT jeb Tirzas trakais telemarks, (tiem kas paliks pa nakti Tirzā)

11.00 Došanās uz Tirzas upes senlejas nogāzēm.

11.10 T.T.T. svinīga atklāšana ar visskaistāko kritienu dziļā sniegā Tirzas baznīcas kalna nogāzē.

11.15 Nobraucieni no Tirzas baznīcas kalna.

11.45 – 13.00 Brokastu tējas baudīšana tējnīcā “Laiks”, tur pat 20.gadsimta sākuma Tirzas fotogrāfa Ferdinanda Knoka fotogrāfiju un  K. Dzeņa seno fotoaparātu kolekcijas apskate. Fotosesija ar senlaiku slēpēm un senaiku slēpošanas tērpos.

14.00 –  18.00 Individuāla slēpošana Rēķa kalnā pie Madonas.

 

Svarīga informācija!!!!:

Paredzētā programma un pasākuma norises diena tomēr var mainīties laika apstākļu dēļ. Informācija par iespējamām izmaiņām tiks izziņota atsevišķi. Ja sniega būs maz, tad slēposim pa zāli un lapām.

Nokļūšana: skatīties mājas lapu www.slepjumuzejs.lv. Automašīnas lūdzu novietot stāvvietā pie lielā ceļa – lejā pie Tirzas pamatskolas internāta. Pie muzeja ēkas drīkst piebraukt tika organizatoru transports.

Vēlamais apģērbs: Sens apģērbs no antikvariāta vai vecmāmiņas pūra lādes, retro stila apģērbs no sekondhenda. Ja sniegs ir irdens vai slapjš, vēlamas slēpošanas bahilas, Ierosmei – slepjumuzejs.lv sadaļā “Publikācijas” raksts: “Kā jāģērbjas slēpojot?” vai sadaļā “Foto” vai sk. bildes zemāk.

Inventārs: veco laiku slēpes, nūjas, zābaki; jaunas koka slēpes, jauni ādas zābaki, jaunas bambusa nūjas. Ja nekas no tā nav, meklējiet ss.lv vai vēršaties pie Nila vai Mārča, mums ir zināms daudzums ar slēpēm. Vēlams izvēlēties platas slēpes. Brīdinājums – slēpot slidsolī nebūs iespējams, jo mēs slēposim pa dziļo sniegu (ja nebūs sērsna)! Otrajā dienā vēlams telemarka retro ekipējums, bet varēs arī piedalīties ar distancenēm – braukt no nogāzēm pa taisno , slēpot pa horizontāli vai vienkārši vērot telemarkistus.

Naktsmājas: Atjaunotajā Tirzas vecās pagastmājas ēkā ir ierīkots skolas internāts ar gaumīgi iekārtotām guļamtelpām, jaukām divstāvu gultiņām un virtuvi.  Vēlams iepriekš pieteikties.

Muzicēšana: Ja kāds pārvalda kādu mūzikas instrumentu, tad lūdzam ņemt to līdzi un iekļauties muzicēšanā 1dienas vakarā. Ja kāds ļoti grib dziedāt – būs iespēja izvingrināt balsi, kopā ar vokāli - instrumentālo apvienību “Kandahāra”.

Brokastis: Tiem dalībniekiem, kas paliek uz TTT brokastis paredzētas tējnīcā Laiks, Tirzaslejā par saviem līdzekļiem.

Filmēšana: Mierlaiku slēpojums tiks filmēts no drona. Ja kāds bildē ar savu fotoaparātu vai telefonu lūgums bildes pēc pasākuma atsūtīt uz e-pastu: [email protected]

Telemarks: Ja kāds vēl nezin kas ir telemarks, lūgums skatīties www. slepjumuzejs.lv sadaļu “Telemarks”.  Telemark ekipējumu otrai dienai var iznomāt iepriekš piesakoties organizātoriem.

Ziedojumi: Visus pasākuma izdevumus sedz Tirzas slēpju muzejs, tomēr muzejs būs ļoti pateicīgs par jūsu ziedojumiem, pārskaitot tos uz kontu, kas norādīts Slēpju muzeja mājas lapā, sadaļā –“ Ziedot muzejam”. Ziedojuma minimālais apmērs 10 EUR no katra dalībnieka. Jūsu ziedojumi tiks izmantoti tālākai muzeja attīstībai. Par ziedojumu iespējams saņemt ienākuma nodokļa atlaidi.

 

Organizatori: Nils t.29216834, Mārcis t.29571124

 

 

KONTAKTI

 

 

 

© Copyright - Nils Treijs, 2016