sl3 sl3 sl3 sl2 sl4

Jaunumi

Muzeja atklāšana un Mierlaiku slēpojums 2015

2015. gada februāra beigās ar Mierlaiku slēpojumu tika atzīmēta Slēpju muzeja atklāšana. Sapulcējušies slēpošanas entuziasti bija ģērbušies retro stilā un ekipējušies ar vecām koka slēpēm un nūjām, kā arī jaunām slēpēm un nūjām, gatavotām Tirzas slēpju artelī. Sākumā dalībnieki pa dziļo sniegu devās 7 km slēpojumā pa maršrutu Slēpju muzejs – valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis Jāņakmens – Mežrūži – Slēpju muzejs. Pēc liela lauka šķērsošanas dalībnieki sasniedza Bulliņu mežu, kur pārbaudīja Mārča Mūrnieka iepriekš izliktos caunu slazdus. Pēc tam, kopumā noslēpojot 3 km, visi sasniedza Jāņakmeni, kur akmens mugurā tapa piemiņas fotogrāfijas. Tālāk ekspedīcija, baudot mežaina apvidus ainavas, sasniedza Mežrūžu mājas, kur to ar karstu tēju laipni sagaidīja pārējie slēpojuma dalībnieki, kuri bija izvēlējušies īso slēpojuma maršrutu (3 km). Pēc jautras pasēdēšanas un atpūtas slēpotāji devās atceļā. Vairākas stundas vēlāk ceļotāji, iespaidu pilni, lieliskā garastāvoklī atgriezās Slēpju muzejā. 

Sekoja oficiālās uzrunas un apsveikumi. No “Telemark” slēpošanas eksperta Daiņa Pūkas Slēpju muzejs saņēma dāvinājumu – retu, Tilinga slēpju fabrikas 20. gs. 20. gados ražotu “Telemark” slēpju pāri. Pēc svinīgas lentītes pārgriešanas, tirzmalieša Marisa Vētras dziedājumam skanot, notika muzeja ekspozīcijas apskate. Tad viesi devās pusdienās, baudīt uz ugunskura gatavotu gardu zupu un piedalīties ķekatnieku priekšnesumā. Pēc pusdienām sākās Daiņa Pūkas lekcija par “Telemark” slēpošanas stilu, bet vēlāk tuvējā kalna nogāzē notika arī “Telemark” paraugdemonstrējumi un dalībnieku izmēģinājuma braucieni. Pēc kāju izvingrināšanas kalnā izturīgākie devās uz “Telemark” filmu vakaru. Vēlāk pašus izturīgākos gaidīja karsta pirts Tirzas Kalna Lieldakaros. 

Tā noslēdzās pirmais Tirzas Mierlaiku slēpojums un Slēpju muzeja atklāšana. Paldies visiem dalībniekiem, un gaidām visus 2016. gada Mierlaiku slēpojumā!

 

KONTAKTI

 

 

 

© Copyright - Nils Treijs, 2016